Pamąstymai

a) papasakosiu apie daugkartinį savižudį balandį.. rudenį maitinom zylutes – smagu būdavo, kai jos atskrisdavo ir tupėdavo jaukiai ant balkono turėklo. Ir tada įvyko tai, apie ką mus buvo perspėję kiti kolegos, kurie irgi buvo pradėję tuo užsiimti – atvyko balandžiai.. esmė tame, kad jie sulesdavo viską greitai ir zylutėm nebelikdavo, tai teko nutraukt visus maitinimus apskritai, kad balkonas netaptų kakučio konservavimo vieta. Bet va štai šalti orai atslinko ir pagalvojau – o kaip ten tos zylutės, gi negaus maisto dabar niekur ir vėl išnešiau duonytės į balkoną. Neilgai trukus pasirodė balandžiai.. o zylučių nė ženklo.. nu ir pradėjo jie skraidyt į balkoną, vis tikėdamiesi maisto ir daug kakojo.. Nesinorėjo jų prisipratinti, nes paskui pavasarį dar lizdą susisuks balkone (kaip jau buvo nutikę pas draugus), nei balkono nebeatsidarysi, tad nusprendžiau, kad duonos nenešiu.. Nors ėmiau gailėti ir balandžių tokiu šaltymečiu, jie juk irgi valgyt nori.. Tai štai porą dienų vis atskrisdavo vienas balandis, tikėdamasis rasti kokį gėrį, bet elgėsi jis labai keistai. Paprastai balandžiai tiesiog nuskrenda, o šis buvo kitoks – savižudiškas kaip pavadinau, nes jis nutūpdavo ant turėklo, patupėdavo ir šokdavo žemyn – taip, jis nenuskrisdavo, o nušokdavo – ir taip kiekvieną kartą :> tai va, galiausiai pagalvojau, kad vis tiek duonos likučių daug yra namie, išmesti sąžinė užgraužtų, kai badauja paukščiai, tai radau būdą, kaip visiems bus gerai – išnešiau duonytę į bendrą balkoną – ir paukštukai sotūs, ir mūsų balkonas neprikakotas 🙂
b) kartais iš tikro juokinga, kaip žmonės pasirenka rašyti temomis, kurių net neišmano, nėra giliai išnagrinėję, todėl vieną siaurą nuomonę priima kaip absoliučią, juokinga ir graudu, bet ką padarysi, gal žmonėm to ir reikia, bet mano nuomone, taip galima paskandinti save ir gal netinkamai supratus tą vieną nuomonę paskandinti ir info šaltinį..
c) reiktų atlikti žinių antraščių content analizę – bent jau iš pirmo žvilgsnio stengiamasi sukurti vaizdą, kad pasauliui šikna, visur karas, badas ir vos ne maras, kad žmogau, nekišk kojos iš namų ir paklusk autoritetingam Kažko balsui ir nenukentėsi. Čia aš ne tik apie Lietuvos antraštes, kurios apskritai daugeliu atveju su turiniu neturi nieko bendro, bet ir apie užsieninių didžiųjų žinių portaluose užtinkamas. Tai dar vienas būdas kontroliuoti žmones – baimė. Ir parodyti, kokie laimingi žmonės, kurie kažką turi, pasiekė daug, turi daug pinigų, daug visko perka – didysis Vakarų civilizacijos individualumo skatinimas? Kapitalizmas, greičiau vartotojiškumo ir individualumo praradimo skatinimas.. Žodžiu, nebenuklysiu į lankas, čia tik šiaip pamąstymas, tam reiktų vieno kito tyrimėlio, ar tikrai tos antraštės tokios tendencingos, o aš dabar dar tik pradėjau tiesos paieškas (pradėjau anksčiau, bet dabar jau į visa žiūriu daug rimčiau).
d) aaaaa, kaip aš noriu paskaityti ką nors savo malonumui, o tai per tą sesiją man jau bloga nuo psichologijos, brr, bet gal dar reikalai pasitaisys, bet kuo toliau, tuo mažiau prasmės joje matau..
That’s it folks (for now)

Advertisements